Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2018
Share

Odnieśliśmy sukces sportowy. Atleci zajęli też wysokie 6 miejsce w klasyfikacji klubowej.

     Puentuje krótko występ zapaśników LKS Ceramika podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców (do 23lat-red.) Lech Pauliński

Zawody odbywały się w Chełmnie, mieście położonym w województwie lubelskim w dniach 19-20 października. Rywalizowano w 6 kat. wagowych. Krotoszyńscy ,,wolniacy” wystawili najliczniejszą w stawce 8-osobowa epikę.

Do tego na zawody jechała silna ekipa szkoleniowa wraz z wiceprezesem Maciejem Oprysiakiem, który był także sędzią na tych zawodach.

Udając się na miejsce tam ekipa miała z góry ustalony cel. Naszym priorytetem było uzyskanie jak największej liczny punktów do klasyfikacji klubowej

     opowiada prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego, będący jednocześnie szefem Ceramika Lech Pauliński.

Założenie zostało osiągnięte. Zawodnicy wywalczyli w sumie 28 punktów, najwięcej z Wielkopolskich klubów. Zwyciężyli zawodnicy LKS Mazowsza Teresin, gromadząc na swoim koncie imponującą ilość oczek- 89. Zmiażdżyli oni konkurencję. Drudzy w klasyfikacji klubowej zawodnicy LKS-u Rzeszów wyprzedzili o 30 oczek. Sukces warty docenienia tym bardziej, ze klub nie wystawiał atletów w 2 najcięższych kat. wagowych 97 i 125 kg.

O sile Ceramika również stanowili zawodnicy lżejsi. W kat. cięższych krotoszyńscy zawodnicy, pomimo pokazania pełni zagrań technicznych uplasowali się na dalszych miejscach, nie dających punktów w klasyfikacji generalnej. Najwięcej emocji przyniosła, jeśli chodzi o zawodników reprezentujących powiat krotoszyński, rywalizacja w kat. 57 kg. W niej aż 2 zawodników Ceramika Filip Woźnica i Kamil Klarczyk otarło się o podium. Niestety porażki w pojedynkach, którego stawka był brązowy medal, spowodowały że obaj zawodnicy zajęli 5 miejsca. Zwłaszcza pasjonujący pojedynek stoczył Klarczyk, który do ostatniej chwili starał się odnieść końcowy triumf nad Marcinem Walczakiem (KS Victoria Osielsko). Na przerwę schodził przegrywając na punkty 0:6. W II rundzie zmobilizował się jednak i mozolnie odrabiał straty. Wywalczył w sumie 5 punktów technicznych, nie pozwalając rywalowi na żadną zdobycz punktową. Ostatecznie wynik starcia zakończył się rezultatem 5:6. Natomiast Filip Woźnica okazał się wyraźnie słabszy od Szymona Makucha (LKS Orzeł Namysłów). Rywal krotoszynianina już podczas I rundy wywalczył 10-cio punktową przewagę i zakończył rywalizację przed czasem.

Zabrakło jednego- medalu, który jest kwintesencją i solą sportu. Jednak widząc rozwój zapasów w moim ukochanym klubie pozostaje optymistą. Wierzę, iż w przyszłym roku wrócimy z tej imprezy z medalem

     kontynuuje p. Pauliński

Nadzieja bardzo realna, gdyż jedna z młodych gwiazd Ceramika Jakub Brylewski w tym roku kończy wiek juniora i od przyszłego sezon występować będzie na matach zapaśniczych wśród młodzieżowców. Ciekawa jest też klasyfikacja województw. W zawodach triumfowali zawodnicy Mazowsza- 127 oczek w generalce przed przedstawicielami województwa śląskiego- 99 oczek i Wielkopolanami- 87 punktów.