MMM – Krotoszyn 2017
Share

Młodzicy Ceramika okazali się najlepszą drużyną i słusznie zbierali gratulacje za triumf w Międzywojewódzkich Mistrzostwach regionu A.

Na tych samych zawodach zawodnicy UKS Olimpijczyk Sulmierzyce wywalczyli wraz z 4 innymi teamami 16 pozycję, wśród 22 sklasyfikowanych drużyn.

200 zapaśników i zapaśniczek już od sobotniego poranka, 30 września przygotowywało się intensywnie do zawodów rozgrzewając się na matach rozłożonych na hali widowiskowo-sportowej. Z racji wielkiej ilości zawody rozegrano na 3 matach.

Dla zawodników Ceramika te zawody były bardzo prestiżowe. Chodziło nie tylko o końcowy triumf, ale i o zdobywania cennych oczek dla klubu w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Jest to jedna z form zdobywania funduszy na dalsze funkcjonowanie klubu, zatem wszyscy bardzo priorytetowo traktujemy dzisiejszą rywalizację

– informował prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego i jednocześnie LKS-u Ceramika Lech Pauliński. Cały sztab na czele z głównym trenerem Remigiuszem Mayerem zdawał sobie sprawę z trudności zadania.

Do Krotoszyna przyjeżdżali bowiem najlepsi zapaśnicy w tej kategorii wiekowej z 4 województw. Ale wyznaczenie sobie celu jakim było ostateczne zwycięstwo, jak zwykle nie sparaliżowało miejscowych zawodników. Wręcz przeciwnie młodzi adepci tej znanej od starożytności dyscypliny sportu od początku starali się wykazać swoja wyższość nad przeciwnikami. Walcząc w ramach poszanowania zasad fair play, pokazywali cała gamę zagrań technicznych ćwiczonych w pocie czoła na treningach. Nie dziwi zatem, że uśmiech nie schodził z twarzy krotoszyńskich couchów. Zarówno Mayer, jak i Justyna Stasierska czy Iwan Izdebski nieustanie dopingowali swoich zawodników. Niemniej końcowy triumf krotoszyniacy zawdzięczają sile drużyny. Warto dodać ze żaden z atletów nie wygrał rywalizacji w swojej kategorii wagowej. Najbliżej był Maciej Kosmalski (kat. 47kg.), który pogromcę znalazł dopiero w finałowej walce w starciu z Szymonem Jóźwiakiem (WKS Grunwald Poznań). Ponadto miejsca na podium wywalczyli: Hubert Krzyżański (kat. 35 kg.) i Bartosz Kaźmierczak (kat. 59kg.). (…)

W osobno liczonej klasyfikacji kobiet zawodniczki z Krotoszyna wywalczyły 7 pozycję, wśród 15 sklasyfikowanych teamów. W zawodach triumfowała bardzo mocna drużyna AKS-u Białogard przed KS Sobieskim Poznań. Na marginesie należy dodać że 2 miejscowe zawodniczki trenowane na co dzień przez Stasierską potwierdziły przynależność do krajowej czołówki. To Agnieszka Lis 2 w kat. 48 kg. oraz Narina Jędrulak- 3 w kat. 52 kg.

 

Sport ZonaStyl Wolny  Sport ZonaZapasy Kobiet

 

Czołówka klasyfikacji drużynowej mężczyzn:
1 LKS Ceramik Krotoszyn -17 punktów
2. ULKS Tęcza środa Wielkopolska- 12 oczek
3. Husaria Kozielice- 11 punktów
4. Grunwald Poznań- 11 oczek.

Zdjęcie: P. Krawulski // Tytuł i skróty Redakcja