Coraz bliżej Drużynowego Mistrza Polski Seniorów w zapasach -aktualizacja 16.11.2011
Share

Ponad 200 kibiców, w tym Poseł na Sejm RP Pan Maciej Orzechowski, wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego Pan Krzysztof Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Krotoszyn Pan Julian Jokś, Burmistrz Sulmierzyc Pan Piotr Kaszkowiak, Radni Krotoszyna, przedstawiciele PZZ , obejrzeli pasjonujący I mecz finałowy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym.

Mecz LKS Ceramik Krotoszyn – ZKS Slavia Ruda Śl. zakończył się zwycięstwem naszych zawodników – 17:8 , oznacza to, że przed rewanżowym pojedynkiem w Rudzie Śląskiej mamy zaliczkę 9 pkt i możemy w miarę spokojnie jechać walczyć o tytuł.

Aktualizacja – 16.11.2011

Z powodu protestu Slavii wynik meczu został zmieniony na 14:12 dla Ceramika, wierzymy, że mimo stosowania przez Slavie kruczków prawnych, nasi zawodnicy w rewanżu pokażą Rudzie Śląskiej gdzie jej miejsce 🙂

W całym tym zamieszaniu szkoda tylko Mariusza Walkowiaka (Małego), który miał największę szansę na zdobycie tytułu najlepszego zawodnika Ligi.

Poniżej indywidualne wyniki (w nawiasach pkt techniczne)

Kat. 55 kg
Słowiński Adam – Hajduk Adrian
4 : 0 PD

Kat. 60 kg
Walkowiak Mariusz – Szałowski Patryk
3 : 0 PK (15:0) – Wyniku protestu Slavii 0 : 4

Kat. 66 kg
Albinowski Paweł – Lubowicz Łukasz
3 : 0 PK (6:2)

Kat 74 kg
Miłkowski Marcin – Jonkisz Tomasz
1 : 3 PK (3:5)

Kat. 84 kg
Filipczak Mateusz – Dziura Jakub
0 : 4 T (0:5)

Kat. 96 kg
Baran Robert – Wojciechowski Kamil
3 : 1 PK (20:7)

Kat. 120 kg
Mączak Przemysław – Maciążek Bartłomiej
3 : 0 PK (5:0)

Suma:
17 : 8 (49:19)

Po proteście Slavii 14:12

Dzięki tej wygranej Mariusz Walkowiak (Mały) ma duże szanse zostać najlepszym zawodnikiem ligi, gdyż odpadł mu już jeden z dwóch najgroźniejszych konkurentów – Wojciechowski Kamil ze Slavi, który przegrał z Baranem.

Datę meczu rewanżowego podamy jak tylko zostanie ustalony.

Tymczasem 11-13.11.2011 w Brzegu Dolnym odbył się II Puchar Polski Kadetów, gdzie dwaj nasi zawodnicy Setecki Dawid oraz Górny Krystian wywalczyli brązowe medale.