Search for:
LogoPZZ
Międzynarodowy Turniej Juniorów w Koszycach

W ten weekend (18-20.11.2011) w Koszycach (Słowacja) odbył się Międzynarodowy Turniej w zapasach w stylu wolnym z udziałem reprezentantów Polski oraz Czech, Niemiec, Węgier, Rumunii, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Polski i Słowacji.

W skład kadry weszło dwóch zawodników Ceramika – Filipczak Mateusz (kat. 84 kg) oraz Baran Robert (kat. 96 kg)

Obaj zawodnicy okazali najlepsi w swoich kategoriach zajmując w nich I miejsca…. Gratulujemy!!

I mecz Finałowy Ligi Seniorów Ceramik - Slavia
Coraz bliżej Drużynowego Mistrza Polski Seniorów w zapasach -aktualizacja 16.11.2011

Ponad 200 kibiców, w tym Poseł na Sejm RP Pan Maciej Orzechowski, wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego Pan Krzysztof Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Krotoszyn Pan Julian Jokś, Burmistrz Sulmierzyc Pan Piotr Kaszkowiak, Radni Krotoszyna, przedstawiciele PZZ , obejrzeli pasjonujący I mecz finałowy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym.

Mecz LKS Ceramik Krotoszyn – ZKS Slavia Ruda Śl. zakończył się zwycięstwem naszych zawodników – 17:8 , oznacza to, że przed rewanżowym pojedynkiem w Rudzie Śląskiej mamy zaliczkę 9 pkt i możemy w miarę spokojnie jechać walczyć o tytuł.

Aktualizacja – 16.11.2011

Z powodu protestu Slavii wynik meczu został zmieniony na 14:12 dla Ceramika, wierzymy, że mimo stosowania przez Slavie kruczków prawnych, nasi zawodnicy w rewanżu pokażą Rudzie Śląskiej gdzie jej miejsce 🙂

W całym tym zamieszaniu szkoda tylko Mariusza Walkowiaka (Małego), który miał największę szansę na zdobycie tytułu najlepszego zawodnika Ligi.

Poniżej indywidualne wyniki (w nawiasach pkt techniczne)

Kat. 55 kg
Słowiński Adam – Hajduk Adrian
4 : 0 PD

Kat. 60 kg
Walkowiak Mariusz – Szałowski Patryk
3 : 0 PK (15:0) – Wyniku protestu Slavii 0 : 4

Kat. 66 kg
Albinowski Paweł – Lubowicz Łukasz
3 : 0 PK (6:2)

Kat 74 kg
Miłkowski Marcin – Jonkisz Tomasz
1 : 3 PK (3:5)

Kat. 84 kg
Filipczak Mateusz – Dziura Jakub
0 : 4 T (0:5)

Kat. 96 kg
Baran Robert – Wojciechowski Kamil
3 : 1 PK (20:7)

Kat. 120 kg
Mączak Przemysław – Maciążek Bartłomiej
3 : 0 PK (5:0)

Suma:
17 : 8 (49:19)

Po proteście Slavii 14:12

Dzięki tej wygranej Mariusz Walkowiak (Mały) ma duże szanse zostać najlepszym zawodnikiem ligi, gdyż odpadł mu już jeden z dwóch najgroźniejszych konkurentów – Wojciechowski Kamil ze Slavi, który przegrał z Baranem.

Datę meczu rewanżowego podamy jak tylko zostanie ustalony.

Tymczasem 11-13.11.2011 w Brzegu Dolnym odbył się II Puchar Polski Kadetów, gdzie dwaj nasi zawodnicy Setecki Dawid oraz Górny Krystian wywalczyli brązowe medale.

VI Turniej o Puchar Dyrektora SP w Plewiskach
VII Turniej o Puchar Dyrektora S.P. w Plewiskach

Kolejny sukces najmłodszych zawodników Ceramika.

5 listopada 2011 w Plewiskach odbył się VII Turniej o Puchar Dyrektora S.P. w Plewiskach w zapasach w stylu wolnym oraz w minizapasach.

Klasyfikacja drużynowa

  1. Ceramik Krotoszyn – 55 pkt. – (33 zawodników)
  2. Grunwald Plewiska – 36 pkt. – (22)
  3. Unia Swarzędz – 20pkt. – (11)
  4. Sobieski Poznań – 15 pkt. – (10)
  5. Tęcza Środa Wlkp. – 11 pkt. – (8)
  6. UKS Kiekrz – 4 pkt. – (4)
  7. Husarz Gniezno – 2pkt. – (3)

Mini zapasy:

Kategoria wagowa 29kg.

  1. Kowalski Oskar – Unia Swarzędz
  2. Gibasiewicz Artur – Ceramik Krotoszyn
  3. Sitek Sebastian – Ceramik Krotoszyn
    3.   Stanik Henryk – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 31kg.

  1. Kryś Michał – Ceramik Krotoszyn
  2. Kołodziej Bartosz – Ceramik Krotoszyn
  3. Cichy Jakub – Grunwald Plewiska
    3.   Siejak Maksymilian – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa 33kg.

  1. Setecki Jakub – Ceramik Krotoszyn
  2. Sar Karol – Grunwald Plewiska
  3. Stachowiak Aleksandra  – Grunwald Plewiska
    3.   Ratajczyk Przemysław  – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 35kg.

  1. Sobkowiak Simon – Unia Swarzędz
  2. Walkowiak Dawid – Grunwald Plewiska
  3. Karaś Dawid – Unia Swarzędz
    3.   Chołodecki Mateusz – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 36kg.

  1. Wojtkowski Szymon – Ceramik Krotoszyn
  2. Stachowiak Marcin  – Ceramik Krotoszyn
  3. Grannicki Tobiasz – Ceramik Krotoszyn
    3.   Karaś Patryk  – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 40kg.

  1. Perz Sebastian  – Ceramik Krotoszyn
  2. Schubert Dawid – Ceramik Krotoszyn
  3. Adamski Jakub – Husarz Gniezno
    3.   Chojnacki Jakub – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 44kg.

  1. Gibasiewicz Eryk – Ceramik Krotoszyn
  2. Schubert Krystian – Ceramik Krotoszyn
  3. Czerniak Wojciech – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 58kg.

  1. Ignaszak Cezary – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Będkowski Jakub – Grunwald Plewiska

Młodzicy:

Kategoria wagowa 35kg.

  1. Bochyński Rafał  – Ceramik Krotoszyn
  2. Katarzyniak Maciej  – Unia Swarzędz
  3. Fabiś Maksymilian – Ceramik Krotoszyn
    3.   Bereziński Szymon – Husarz Gniezno

Kategoria wagowa 38kg.

  1. Lissoń Cezary  – Grunwald Plewiska
  2. Fabiś Dominik – Ceramik Krotoszyn
  3. Gościniak Szymon – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 42kg.

  1. Echałst Maciej – Unia Swarzędz
  2. Nowicki Sebastian – Unia Swarzędz
  3. Chmielewski Dawid – Grunwald Plewiska
    3.   Witkowski Maciej – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa  47kg.

  1. Bykowicz Wojciech – Sobieski Poznań
  2. Przerwa Jakub – Ceramik Krotoszyn
  3. Sar Kamil – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 53kg.

  1. Chołodecki Dariusz – Ceramik Krotoszyn
  2. Zhangarian Rafael – Grunwald Plewiska
  3. Maćkowiak Bartosz – Ceramik Krotoszyn
    3.   Rembacz Mikołaj – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 59kg.

  1. Kaźmierowski Patryk  – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Mokracki Michał – Ceramik Krotoszyn
  3. Chmielewski Dawid – Grunwald Plewiska
    3.   Glapiński Bartosz – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 66kg.

  1. Bielawski Michał – Grunwald Plewiska
  2. Setecki Miłosz – Ceramik Krotoszyn
  3. Kot Ernest – Ceramik Krotoszyn
    3.   Woszczyński Tobiasz – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 73kg.

  1. Setecki Dawid – Ceramik Krotoszyn
  2. Stroiński Karol – Sobieski Poznań
  3. Bartoszak  Olgiert – Sobieski Poznań
    3.   Michałek Michał – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 85kg.

  1. Kurniczak Gerard – Sobieski Poznań
  2. Koszela Oskar – Grunwald Plewiska
  3. Bochyński Michał – Ceramik Krotoszyn
    3.   Kurkowiak Karol – Grunwald Plewiska

Kadeci:

Kategoria wagowa 56 kg.

  1. Ziętek Mikołaj – Grunwald Plewiska
  2. Przybylski Łukasz – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 60 kg.

  1. Ziętek Dominik – Grunwald Plewiska
  2. Maćkowiak Paweł – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa 87 kg.

  1. Jankowski Patryk – Grunwald Plewiska
  2. Sobkowiak Krzysztof – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Niemier Krzysztof – UKS Kiekrz
    3.   Dunajski Mateusz – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa100 kg.

  1. Tarent Patryk – Grunwald Plewiska
  2. Nowaczyk Filip – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Wiśniewski Bartosz – UKS Kiekrz
    3.   Szarejko Michał – UKS Kiekrz

Dziewczęta:

  1. Echaust Agata – Unia Swarzędz
  2. Kurkowiak Kinga – Grunwald Plewiska
  3. Kryś Urszula – Ceramik Krotoszyn
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107478150619206222089/albumid/5672168568277388017?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]