Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego
Share

Idea finansowania młodzieży uzdolnionej sportowo narodziła się dziewięć lat temu i jest elementem systemowego wspierania sportu wyczynowego w Województwie Wielkopolskim. Od 2006 roku stypendia otrzymują również sportowcy niepełnosprawni. Efektem zaangażowania Samorządu Województwa Wielkopolskiego w państwowy system sportu młodzieżowego jest niewątpliwie tegoroczny sukces Wielkopolski – zajęcie I miejsca w klasyfikacji województw XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich „Lubuskie 2010”. Oczekiwane rezultaty dają także ustanowione na bardzo wysokim poziomie kryteria przyznawania stypendiów. Stypendystami Marszałka Województwa Wielkopolskiego byli między innymi uczestnicy Igrzysk Olimpijskich: Julia Michalska, Magdalena Kemnitz, Monika Drybulska i Patryk Brzeziński. Wszyscy stanęli na najwyższych podiach podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Kandydatów do stypendium zgłaszają Wielkopolskie Związki Sportowe, Kluby Sportowe i Związki Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, działające na terenie Wielkopolski. Kandydaci do tegorocznych stypendiów musieli spełnić między innymi jeden z trzech następujących warunków w dyscyplinach olimpijskich: zdobyć medal MŚ lub ME w kategorii junior (16-18 lat), młodzieżowiec (19-23 lata), zdobyć medal w sezonie 2009/2010 i uczestniczyć w MŚ lub ME w powyższych kategoriach, reprezentować Polskę na MŚ lub ME w grach zespołowych.
Podczas spotkania Marszałek Marek Woźniak został uhonorowany Złotą Odznaką Światowej Federacji Zapasów za Zasługi dla Rozwoju Zapasów na Świecie. Odznaka została złożona na ręce Marszałka przez Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Krzysztofa Kłoska oraz Prezesa Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego Lecha Paulińskiego.

 

DSC_0164

Źródło: www.umww.pl