4 medale na MP Seniorów 2020

To był wspaniały weekend dla naszego klubu. Ceramik był gospodarzem LXXIIII Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego p. Łukasza Mikołajczyka. Zawody były częścią obchodów 50-lecia istnienia naszego klubu.

Z pośród 82 najlepszych zawodników z całego kraju 6 zawodników reprezentowało nasz klub. Aż 4 medale to dorobek naszej ekipy. Dało nam II miejsce w klasyfikacji klubowej.

Medale zdobyli:

• Złoto niezawodny Robert Baran (125 kg) – nie stracił żadnego punktu
  • złoto trener Izdebskyi Ivan (61 kg) – wszystkie walki wygrał przed czasem
  • srebro Szymon Wojtkowski (70 kg) – zaledwie 20-letni zawodnik, musiał uznać wyższość tylko Krzysztofa Bienkowskiego wielokrotnego Mistrza Polski
  • brąz Mariusz Walkowiak (61 kg) – jeden z najstarszych zawodników na turnieju, a mimo to jedyna porażka z Ivanem 🙂
  • VII m. Eryk Gibasiewicz (70 kg) i Rafał Bochyński (74 kg)

Doskonały występ naszych zawodników dał nam II m. w klasyfikacji  drużynowej (173 pkt), zabrakło zaledwie 4, aby wyprzedzić Mazowsze Teresin, a różnica nad III m. Grunwaldem Poznań, to aż 20 punktów.

A w klasyfikacji wojewódzkiej I miejsce dla Wielkopolski, dzięki punktom Ceramika i Grunwaldu.

Warto dodać, że nasz wychowanek Radosław Baran (Grunwald Poznań) także zdobył złoto nie dając żadnej szansy przeciwników w kategorii 97 kg.

Niestety zawody odbyły się be udziału publiczności, dlatego poniżej wszystkie walki do obejrzenia w jakości HD.

Imprezę udało się przeprowadzić dzięki wsparciu Miasta Krotoszyn, Powiatu Krotoszyńskiego oraz Fundacji Energa i Wojewody Wielkopolskiego, a także olbrzymiej liczbie sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Kolejne zdjęcia i wideo: