3 Medale = 3 Miejsce Klubowo na MP Juniorów
Share

W miniony weekend (15-17.06.18) we Włodawie gościli najlepsi zapaśnicy w kraju na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji. Skromna 4 osobowa ekipa z trenerem Ivanem spisała się jednak doskonale zdobywając 3 medale.

Tradycyjnie prym wiedliśmy w ciężkich kategoriach, gdzie Jakub „Masa” Brylewski w kategorii 125 kg wywalczył złoty medal, który wszystkie walki wygrał przez przewagę techniczną nie tracąc żadnego punktu technicznego. W tej samej kategorii 7dmy był Maciej Sichler.

Pozostała dwójka naszych zawodników – Szymon „Gumiś” Wojtkowski i Rafał Bochyński, walczyła w najliczniejszej kategorii do 70 kg. Szymon, który wcześniej pewnie wygrywał wszystkie walki, uległ dopiero w finale Wicemistrzowi Polski Seniorów Kamilowi Banaszek, zdobywając srebrny medal. Jego klubowy kolega, także z Sulmierzyc – Rafał Bochyński wywalczył brązowy medal przegrywając walkę o wejście do finału z Kamilem Banaszek.

Dzięki dobrej postawie wszystkich naszych zawodników Ceramik drużynowo na 3 miejscu ustępując tylko Grunwaldowi Poznań i Mazowszu Teresin.

Sport ZonaWyniki