Zadanie wykonane na 100%
Share

Dwóch zawodników = 2 złote medale – tak zakończyły się w miniony weekend LXX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym (Białogard, 19-21.05.2017).

Wśród najlepszych zawodników z naszego kraju nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, którzy udowodnili, iż w ciężkich kategoriach nie mamy sobie równych.

W najcięższej kategorii 125 kg. bezkonkurencyjny był Robert Baran, nasz zawodnik zdecydowanie wygrywał każdą walkę, a w finale nie dał większych szans utalentowanemu zawodnikowi ze Stali Rzeszy Kamilowi Kościółkowi, z którym wyraźnie zwyciężył na punkty po ciekawej walce. Sama walka była zresztą bardzo ciekawa i dynamiczna, co rzadko się zdarza w takiej ciężkiej kategorii – do obejrzenia poniżej:

Mateusz Filipczak, który kontynuuje chlubne tradycje rodziny z Sulmierzyc, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. Czekamy z niecierpliwością na jego pojedynki z Radkiem Baranem, które na pewno będą ozdobą wszystkich zawodów.

Zabrakło tylko zwycięzcy PP Seniorów, naszego trenera Ivana, który z powodu kontuzji kolana nie mógł startować, a byłaby spora szansa na kolejny medal.

Sport ZonaWyniki