Najlepsi w Wielkopolsce
Share

Zawodnicy z najlepszych klubów z województwa wielkopolskiego stanęli w dniu dzisiejszym (21.01.2017 r.) do walki o tytuł Mistrza Wielkopolski. Zabrakło jedynie Olimpijczyka Sulmierzyce, który od dłuższego czasu nie startuje w poważniejszych zawodach.

Prawie 120 zawodników i zawodniczek walczyło zaciekle, dostarczając masę wrażeń i prezentując wysoki poziom. Licznie zgromadzeni kibice mogli obserwować naprawdę dobre walki.

Jak zwykle nasi zawodnicy nie okazali się zbyt gościnni. Ceramik zajął w klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobywając 171 pkt, druga Tęcza Środa Wlkp. 76, trzecie miejsce dla Grunwaldu Poznań, który razem z Zapasy Rogalinek zdobyli 42 pkt, czwarte Grunwald Plewiska (38 pkt) i piąte dla Husarza Gniezno (35 pkt)

Medale dla zawodników wręczała najważniejsza kobieta w polskich zapasach – wiceprezes PZZ p. Agata Mikulska.

M-ceNazwisko
1Michał Bączyk
1Mikołaj Adamczewski
1Maciej Kosmalski
1Maciej Filipczak
1Bartosz Stodolny
1Dawid Lis
1Eryk Gibasiewicz
1Krystian Schubert
1Szymon Wojtkowski
1Weronika Sworowska
1Jan Pierunek
1Oliwier Krystek
1Robert Zakoński
1Sebastian Filipczak
1Klaudia Maik
2Hubert Krzyżańki
2Kacper Nowakowski
2Mateusz Anioł
2Maciej Patan
2Jakub Józefiak
2Robert Jaśniak
2Tobiasz Gromnicki
2Dominik Palczewski
2Remigiusz Polański
2Karol Rosiewicz
2Narina Jędrulak
2Wiktoria Fabiś
2Dominika Zasieczna
2Weronika Miś
3Dawid Sworowski
3Kacper Kupczyk
3Bartosz Kaźmierczak
3Damian Rosiewicz
3Jakub Gorzelanny
3Miłosz Lebica
3Michał Kryś
3Łukasz Riegner
3Paweł Krauze
3Maciej Sobański
3Sebastian Perz
3Szymon Józefiak
3Kamil Koczura
3Bartosz Kurzawa
3Paweł Skrzypek
3Anna Polańska
3Mikołaj Stefański
3Artur Gibasiewicz
3Konrad Maik
3Mikołaj Rogowicz
3Krzysztof Skrzypek
3Klaudia Mikołajczyk
3Julia Stasik
3Daniel Dymała

Dzięki wsparciu naszego sponsora EIG Law & Tax sp. z o.o. wyróżniono najlepszego zawodnika, którym został Mikołaj Adamczewski z Krotoszyna, a najlepszą zawodniczką została Zofia Polowoczyk z Tęczy Środa Wlkp.

Zdjęcia z turnieju dostępne tutaj.

Pobierz “Mistrzostwa Wlkp. 2017”

open – Pobrano 1202 razy –
Sport ZonaKadet

 


Artykuł z Rzeczy Krotoszyńskiej

Bezdyskusyjny triumf Ceramika

Przy pełnych trybunach i w otoczeniu znakomitych gości z prezesem Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego Lechem Paulińskim i wiceprezesem Polskiego Związku Zapaśniczego Agatą Mikulską na czele, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach. Zwyciężyła z ogromna przewaga drużyna gospodarzy.

Zawody od lat inaugurują sezon zmagań zapaśników w Krotoszynie. Tak też było i tym razem. Zawody rozegrano w hali miejscowego klubu, zlokalizowanej przy ul. Sportowej w stolicy powiatu. Publiczności zaprezentowali się w sobotę, 21 stycznia, atleci reprezentujący barwy 6 klubów działających na terenie naszego województwa. Z racji dużej ilości sportowców, na macie walczyły dzieci, kadeci i kadetki (do 17 lat przyp. red.), rywalizacja odbywała się na 2 matach. Zawodnicy oraz sztaby szkoleniowe postawiły na widowisko. Dlatego kibice raczyli oko oglądając niezwykle zaciekłe pojedynki, w których to przeciwnicy wznosili się na wyżyny swoich umiejętności technicznych. Pojedynki w większości były bardzo zacięte. Dlatego kilkukrotnie zawodników, a zwłaszcza ich trenerów ponosiły niezdrowe emocje po dyskusyjnych werdyktach sędziów. Walki były przerywane, a o wszystkim decydowała szczegółowa analiza. –Niech się Pan temu nie dziwi. Gdy o wygranej decydują detale to normalne. Poziom wielkopolskich zapasów jest bardzo wyrównany- odpowiadał rezolutnie główny couch Ceramika, a jednocześnie trener kadry wojewódzkiej kadetów Remigiusz Mayer, na pytanie dlaczego dochodzi do polemik słownych czy wręcz rozwiązań siłowych. Justyna Stasierska tymczasem oglądała i udzielała rad dzieciom i dziewczętom. Wielu w gronie triumfatorów widziało Dominikę Zasieczną. Zorientowani w sprawie tonowali emocje, wszak miejscowa zawodniczka dochodzi do siebie po kontuzji. By wróciła do swojej dawnej dyspozycji potrzeba trochę czasu. Widać to było podczas mistrzostw. W swojej kategorii do 60 kg. zgłoszone zostały 3 zawodniczki. Zasieczna rozpoczęła zmagania od pojedynku z Julią Wolniewicz (WKS Grunwald Poznań). Pomimo ambicji oraz nieustępliwości przegrała na punkty przed czasem 0:10. Ta bolesna przegrana podrażniła ambicję atletki. W pojedynku z Zuzanną Kubasiewicz (ULKS Tęcza) to zawodniczka Ceramika była stroną dominującą. Co rusz decydowała się na akcję, które przynosiła jej punkty. Nic zatem dziwnego że po pierwszej rundzie na tablicy wyników wyświetlał się wynik 8:1. Ekspresowo zdobyte na początku finałowego starcia punkty, spowodowały przerwanie walki i błyskotliwe zwycięstwo 11:1. Ale bohaterów tego dnia było więcej. Na wielkie słowa uznania zasługują zwycięzcy swoich kategorii. Wśród dziewcząt były to: Weronika Sworowska oraz Klaudia Maik.

Znacznie więcej triumfatorów można było zaobserwować wśród przedstawiciel płci brzydkiej. Triumfatorami zostali: Michał Bączyk, Mikołaj Adamczewski, Maciej Kosmalski, Maciej i Sebastian Filipczak, Bartosz Stodolny, Dawid Lis, Eryk Gibasiewicz, Krystian Schubert, Szymon Wojtkowski, Jan Pierunek, Oliwier Krystek, Robert Zakoński. W ogóle 58-osobowa ekipa spisała się na medal gromadząc w całych zawodach 170 punktów. Drugi zespół ULKS Tęcze wyprzedzili o 94 punkty. Grunwaldowi Poznań nie pomogły nawet posiłki z Rogalinka. Atleci wywalczyli najniższe miejsce na podium z 42 oczkami.

Dlatego sympatycy krotoszyńskich zapasów uśmiechnięci wychodzili z hali mówiąc o pogromie jaki dali innym ekipom nasi ulubieńcy. Wybrano też najlepszych zawodników mistrzostw. Te zaszczytne tytuły powędrowały do Mikołaja Adamczewskiego z Ceramika i Zofii Polowczyk zawodniczki ze Środy Wlkp.

Paweł Krawulski