Gumisiowe przygody w Lidzbarku
Share

W tym roku najlepsi kadeci z całej Polski rywalizowali na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim. Zawody te w tej grupie wiekowej to Mistrzostwa Polski

Wśród 160 zawodników znalazła się czwórka zawodników z Ceramika.

Nie do zatrzymania okazał się Szymon „Gumiś” Wojtkowski, który w kat. 63 kg pewnie wygrał wszystkie walki przed czasem, tracąc przez cały turniej zaledwie 2 pkt techniczne. Szymon to prawdziwy talent, a uczestnictwo w szkoleniu kadry narodowej daje doskonałe efekty. Mamy nadzieję, że na najbliższych Mistrzostwach Europy nasz zawodnik nie zawiedzie.

kat. 63 kg
kat. 63 kg

Bardzo dobry występ miał także Makymilian Fabiś (54 kg), który wykorzystał dobre losowanie i po kapitalnej walce w półfinale z Marcinem Kluczkiem (Mazowsze Teresin), która zakończyła się wynikiem 21:19, trafił do finału. Tutaj Maks musiał uznać wyższość zawodnika z Białogardu Kordiana Skrzyńskiego, który na ostatnich ME był 5ty.

54 kg
54 kg

 

Najgorszym, bo V-tym miejscem, a więc o włos od medalu, musieli zadowolić się Dawid Lis (46 kg) i Eryk Gibasiewicz (54 kg)

W klasyfikacji klubowej Ceramik na Vtym miejscu.

Sport ZonaKadet