Doskonały występ na PP w Białogardzie
Share

Nie jest tajemnicą, iż Ceramik od lat rządzi w ciężkich kategoriach. Tak było i teraz na I Pucharze Polski Seniorów, który odbył się w Białogardzie (12-14.02.2016).

Mimo, iż nas klub wystawił zaledwie dwóch zawodników w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 4 miejsce za Białogardem, Rosją i Grecją.

W turnieju, w którym wzięli udział zawodnicy z 11 państw, złote medale wywalczyli Mateusz Filipczak (97 kg) oraz Robert Baran (125 kg).

Robert wygrał walkę finałową z Grekiem Arzoumanidis Ioannis dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Robert, który walczy o kwalifikację olimpijską, nie zawiódł. Dużą sensację sprawił drugi nasz zawodnik Mateusz Filipczak, który zwyciężył w walce o złoto kat. 97 kg Rosjanina Sugako Viacheslav, a w drodze do finału pokonał drugiego Rosjanina, Niemca oraz Radka Barana sprawiając sporą niespodziankę zarówno sobie, jak i Radkowi.

Sport ZonaWyniki