Krótkie podsumowanie sezonu 2015
Share

Już niedługo sylwester, co jest dobrą okazją do krótkiego podsumowania roku. Już wiemy, że Ceramik tradycyjnie okazał się najlepszym klubem w powiecie w klasyfikacji Ministerstwa Sportu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, jak co roku nasi zawodnicy zebrali też pokaźny worek medali. Warto jednak odnotować kilka ważnych wydarzeń i ciekawostek mijającego roku.

Najlepszym wynikiem może poszczycić się Robert Baran, który po długiej walce z chorobą wrócił na maty i zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Razem ze starszym bratem Radkiem, który także jest wychowankiem naszego klubu, walczą o kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Rio de Janeiro.

11150291_780377775364912_8468271370167639480_n
Robert ze złotem w Tunezji

We wrześniu 2014 r. nastąpiła zmiana warty w Krotoszynie, miejsce dotychczasowego trenera Szymona Stasierskiego  zajął Remigiusz Mayer. Ciężka praca trenera, którego dzielnie wspiera druga trener Justyna Stasierska zaowocowała znaczącym wzrostem w liczbie trenujących dzieci w Krotoszynie i Orpiszewie.

Świeża trenerska krew :)
Świeża trenerska krew 🙂

Cieszy nas niezmiernie olbrzymi napływ świeżej krwi w klubie, na treningach czasem brak miejsca na macie. Pojawia się już kolejne pokolenie zapaśników choćby Dorian Jochaniak mający 5 lat, albo rok starszy Stasiu Bączyk, którzy są już naszymi gwiazdami. Oczywiście nie zapominajmy o rodzinie Filipczaków z Sulmierzyc, która zasiliła skład Ceramika kolejnym potencjalnym mistrzem – Sebastianem, który jest już SZÓSTYM po Darku, Adamie, Mateuszu, Kasi i Macieju trenującym w barwach Ceramika.

Grunt to rodzinka :)
Grunt to rodzinka 🙂

Warto też odnotować wyróżniających się kadetów i juniorów w postaci Szymona Wojtkowskiego z Sulmierzyc i Jakuba Brylewskiego z Odolanowa, którzy w swoich kategoriach są jednymi z najlepszych i trenują w Kadrze Polski.

Mówimy nie tylko o naszych zawodnikach, ale także o rzeszy rodziców, którzy także pojawili się z młodymi zawodnikami. Nie ważne czy zawody w Poznaniu czy w Środzie Wlkp. wszędzie tam mamy swoich kibiców w postaci rodziców i chyba nie skłamiemy, że jednym z najpomocniejszych, jak i najgłośniejszych, jest Hubert Zakoński, zawsze też możemy liczyć na pomoc p. Piotra Kosmalskiego.

Nie samymi zawodami człowiek żyje, a Krotoszyn nie dość, że obchodził 600lecie, to jeszcze dorobił się porządnej Hali Sportowej, dlatego nie zabrakło nas na Żakinadzie oraz pokazach klubów sportowych.

W lecie nasi młodzi sportowcy zdobywali polskie góry szlifując formę na drugą połowę roku.

Mimo, że pogoda nie dopisała w czerwcu mieliśmy okazję oglądać na Rynku mecz zapaśniczy z niemieckim klubem AC Germania, który oczywiście wygraliśmy.

Oczywiście nie tylko z dobrych zawodników słynie Ceramik, w tym roku do sędziów związkowych Macieja Oprysiaka i Rafała Patalasa dołączyli Agnieszka Marciniak oraz Darek Filipczak, dzięki ½ sędziów Polskiego Związku Zapaśniczego z Wielkopolski jest od nas.

Rok 2015 kończymy w dobrych nastrojach. Zdobywając 53 medale w grupie wiekowej kadet, junior, młodzieżowiec, senior na imprezach rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy itp. A w grupie wiekowej młodzik i minizapasy nasi podopieczni wywalczyli przeszło 150 medali

Treningi prowadzimy w Krotoszynie, a także w Orpiszewie – UKS Herakles, w Sulmierzycach – UKS Olimpijczyk oraz Odolanowie – UKS Bartosz. Mamy nowego trenera kadry wielkopolski w stylu wolnym Remigiusza Mayera, który stawia na najmłodszych.

Zarząd LKS Ceramik Krotoszyn dziękuje władzom samorządowym, zwłaszcza Panu Burmistrzowi Franciszkowi Marszałkowi oraz Panu Staroście Stanisławowi Szczotce, naszym licznym sponsorom, Klubowi Kibica za wsparcie które nam okazują.

A przede wszystkim dziękujemy zawodnikom za to, że chcą być częścią Ceramika i ich rodzicom za wyrozumiałość i wsparcie…

Ps. A od Mikołaja chcielibyśmy większego autobusu, bo 50tka to za mało…