Mistrzostwa Polski dla Ceramika
Share

W miniony weekend w czasie, gdy w Krotoszynie chłopcy bawili się na  Gali Sportów Walk, prawdziwy mężczyźni walczyli na Mistrzostwach Polski Seniorów w jednej z najstarszych dyscyplin olimpijskich – w zapasach.

Na LXVIII Mistrzostwach Polski Ceramik reprezentowało 5 zawodników, którzy zdobyli 4 medale, co dało nam III miejsce w klasyfikacji klubowej.

W najcięższej kategorii 125 kg Ceramik potwierdził swoją dominację zdobywając TRZY medale. Złoto wywalczył brązowy medalista mistrzostw Europy Robert Baran, srebro Darek Filipczak, który wcześnie pokonał swojego brata – Adama, który ostatecznie zajął III miejsce.

W kategorii niżej – 96 kg brąz zdobył Mateusz Filipczak. Warto zauważyć, iż w tej kategorii zwycięzcą został wychowanek naszego klubu, brat Roberta, Radek Baran.

Możemy więc śmiało powiedzieć, iż Ceramik wychowuje mistrzów w ciężkich kategoriach.

Sport ZonaWyniki