Nie poddawać się…
Share

Robert Baran został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy w stylu wolnym w kat. 125 kg, które odbywają się właśnie w Wałbrzychu.

Jeszcze rok temu wielu uważało, że kariera Roberta z powodu choroby legła w gruzach. Jednak on, na przekór wszystkim, dzięki wsparciu wielu życzliwych osób i instytucji, zwyciężył chorobę i wrócił na matę.

Dzięki czemu mogliśmy dziś w Wałbrzychu oglądać Roberta wygrywającego najpierw z Turkiem Dede Yunus Emre, następnie z z Bułgarem Todorov Mariyan. W półfinale Robert musiał uznać wyższość Rosjanina Kushkhov Muradin, który ostatecznie zwyciężył w tej kategorii. Nasz zawodnik w walce o brąz nie dał większych szans Olar Egor z Mołdawii wygrywając zdecydowanie na punkty 11:5.

Nasz drugi reprezentant Mateusz Filipczak zajął w kat. 97 kg 8sme miejsce , poza Robertem najwyżej z wolniaków. Mateusz wygrał pierwszą walkę z Iglesias Damian (SPAIN), a następnie przegrał na punkty z Niemcem Cudinovic Gennadij (brązowym medalistą ME Juniorów), który zakończył zawody na 5tym miejscu.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy…

Zarząd LKS Ceramik Krotoszyn razem z Robertem jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkich osobom, które wsparły Roberta w trakcie jego choroby.
Jesteście współautorami tego sukcesu!

Sport ZonaWyniki