9 medali na OTUKS w Krotoszynie
Share

18 i 19 maja w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.

Przeszło 84 zawodników z 16 klubów z całej Polski walczyło w 10 kategoriach młodzików.

Zawodnicy Ceramika 9 krotnie stawali na podium, dzięki czemu Ceramik zajął I miejsce drużynowo, drugie dla Mazowsza Teresin, a trzecie dla Rokita Brzeg Dolny.

Złote medale wywalczyli: Wojtkowski Szymon (kat. 42 kg), który zwyciężył finale z Marcinem Mikołajczykiem z Olimpii Cieszków, pokazując wszystkim, że należy walczyć do końca, drugie złoto dla Jakuba Starsburgera  (85 kg), a trzecie dla Jakuba Brylewskiego w kat. 100 kg.

Srebrem musieli się zadowolić Michał Mokracki (59 kg) oraz Miłosz Setecki (66 kg), który niestety za dużo czasu poświęcał piłce, a za mało zapasom, przez co przegrał z Michałem Bielawskim z Grunwaldu.

Brązowe medale dla: Maksymiliana Fabisia (35 kg), Rafała Bochyńskiego (38 kg), Dominika Fabisia  (38 kg), oraz Marka Furmana (85 kg).

Komunikat