Mistrzostwa Europy Kadetów 2010
Share

LogoHSBIHW Sarajewie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w stylu wolnym, klasycznym oraz w zapasach kobiet.

W kat. 76 kg Polskę reprezentował Filipczak Mateusz, który niestety pierwszą walkę przegrał z Azerem AKHUNDOV PARVIZ, który był drugi, a następnie w repasażach przegrał z Gruzinem PETRIASHVILI IAKOB. Ostatecznie Mateusz zajął X miejsce.

Miejsca pozostałych Polaków w stylu wolnym (pierwsza 10 w każdej kategorii):
kat. 42 kg – V m. Ogonowski Tomasz
kat. 69 kg – V m. Strzałka Robert
kat. 100 kg – VII m. Pączek Stanisław

Miłą niespodziankę sprawiła Sandra Kaźmierowska z ULKS Tęcza Środa Wlkp., która w kat. 56 kg wywalczyła srebrny medal przegrywając w finale z Ukrainką Kit Tetyana. Warto podkreślić, iż Sandra urodziła się w 1996 roku, czyli była jedną z najmłodszych zawodniczek.