Igrzyska Olimpijskie Młodzieży
Share

Filipczak MateuszJuż tylko kilka dni dzieli nas od europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w zapasach do I Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (Youth Olimpic Games) w Singapurze. Trzydniowe eliminacje odbędą się w poznańskiej Arenie w dniach 21-23 maja. O prawo startu w Singapurze powalczy Filipczak Mateusz ( 76 kg).

Walki eliminacyjne i repasażowe wolniaków zaplanowano na piątek w godzinach 13.00-19.00. Finały – miejmy nadzieję, że udziałem reprezentanta LKS Ceramik – odbędą się w godz. 19.30-21.30.

Na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży kwalifikują się dwaj najlepsi zawodnicy z każdej kategorii wagowej. Ale awans do finału poznańskiej imprezy nie gwarantuje z miejsca udziału w igrzyskach. Należy bowiem pamiętać, że jeden narodowy komitet olimpijski może reprezentować maksymalnie pięciu zawodników – dwóch w stylu klasycznym, dwóch w stylu wolnym i jedna zapaśniczka. W przypadku zakwalifikowania przez narodowy komitet olimpijski więcej niż pięciu uczestników, komitet jest zobligowany potwierdzić do 4 czerwca 2010 roku kategorie, w których wystawi zawodników (maksymalnie 5).