Ceramik wspiera akcje…
Share

 

Na pomysł zorganizowania Turnieju wpadło dwóch młodych wolontariuszy: dziennikarz o prezenter Daniel Borski oraz dj i prywatny przedsiębiorca Patryk Andrzejewski, którzy z roku na rok rozbudowują swoje przedsięwzięcie. Pierwsza nasza Impreza odbyła się w roku 2006, kiedy to kwestowaliśmy na rzecz Krzysztofa Marcisza, cierpiącego na poważne schorzenie kręgów szyjnych kręgosłupa. Wówczas w Turnieju uczestniczyło ledwie kilka zespołów, a podczas licytacji sportowych gadżetów uzbieraliśmy 1,400 złotych. Kwota to została przeznaczona na kosztowną operację Krzyśka, która odbyła się w Wielkiej Brytanii. Nie przypuszczaliśmy wówczas, że w kolejnych latach Turniej uda nam się rozbudować aż tak bardzo, by stał się największą Imprezą tego typu w południowej Wielkopolsce.
Rok później Graliśmy dla Grzegorza Szczepaniaka, młodego człowieka, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi drogowemu. Grzesiek nie ma władzy w kończynach dolnych i górnych. Osiem zespołów walczyło nie tylko o zwycięstwo, ale i o uzbieranie sumy potrzebnej na leczenie oraz przygotowanie Grzegorzowi warunków, do jak najlepszego funkcjonowania w nowej sytuacji życiowej. Uzbieraliśmy wówczas 1,166 złotych.
Kolejna edycja była już znacznie lepiej zorganizowana. W roku 2008 zjawiły się na Imprezie sportowe gwiazdy, a i wartość licytowanych gadżetów znacznie przewyższała te, jakimi dysponowaliśmy wcześniej. Po raz pierwszy również Turniej odbywał się na przestrzeni dwóch dni. Pierwszego, rozegrano eliminacje, natomiast 24 godziny później odbyła się rozgrywka finałowa. Do zmagań przystąpiło 11 drużyn. Kwestowaliśmy na rzecz Śp. Adrianka Piaszczyńskiego. 5.217 złotych to kwota, jaka pozwoliła nam na zakup sprzętu medycznego dla dziecka cierpiącego na chłoniak ziarnisty T-komórkowy. Cieszymy się, iż 9-latkowi z Krotoszyna mogliśmy ułatwić życie w ostatnich miesiącach jego trwania…
A’propos gwiazd: dla Adriana do Krotoszyna przyjechał wówczas gwiazdor zawodowych ringów Maciek Zegan oraz koszykarze Reggie Freeman i Mike Fey oraz trener ekstraklasowej Stali Ostrów Vadim Czeczuro. Pierwszy raz przerwy pomiędzy poszczególnymi meczami urozmaicane były przez liczne pokazy sportowe. Mogliśmy podziwiać karateków, sumoków i tancerzy.
Trzy pierwsze Turnieje odbyły się w Krotoszynie. Gdy Impreza zaczynała zyskiwać na popularności, zmuszeni byliśmy do znalezienia znacznie większej hali sportowej. IV edycja przeprowadzona została w Koźminie Wielkopolskim, dzięki dobrej współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazalnych Andrzejem Joachimiakiem oraz burmistrzem Miasta i Gminy Koźmin Maciejem Bratborskim.
Rozgrywki odbyły się w marcu 2009 roku, a tym razem naszą bohaterką była Daria Gabryelczyk. Pochodząca z niewielkiego Staniewa (gm. Koźmin) dziewczynka cierpi na atrezję dróg żółciowych. Zainteresowanie Turniejem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na parkiecie walczyło 16 drużyn, a chętnych do czynnego udziału w Imprezie było dwukrotnie więcej! Podczas niedzielnych finałów przez halę ZSP przewinęło się ponad 1800 osób! Na rzecz dziesięciolatki uzbieraliśmy wówczas rekordową kwotę 10.600 złotych! Pieniądze przeznaczone zostaną na przeszczep wątroby oraz po części, na pokrycie kosztów leczenia dziewczynki.
W związku ze stale rosnącą popularnością Imprezy, na początku roku 2009 utworzyliśmy Oficjalne Forum Turnieju, jakie znajduje się pod adresem: www.HalowkaCWZK.fora.pl
Podczas zawodów gościliśmy drużynę Lech Poznań Oldboys, w składzie której znaleźli się Mirosław Okoński, Sławomir Najtkowski, Sławomir Twardygrosz i Jacek Przybylski. Nasi goście rozegrali dwa spotkania pokazowe z najlepszymi teamami Turnieju. Nie zabrakło również klasowych gwiazd szos. Darii pomagali dwukrotny olimpijczyk Wojtek Pawlak oraz znakomity sprinter Piotrek Zaradny. Nie zabrakło także czołowych polskich strongmanów Kryspina Rozuma i Jarka Nowackiego. Kolejną gwiazdą był dwukrotny uczestnik Igrzysk paraolimpijskich Albin Batycki. Pokaz swoich umiejętności dał również jeden z najlepszych zawodników specjalizujących się w Brazilian Jiu Jitsu Karol Stasiak. Swoje możliwości zaprezentował tez uczestnik II edycji „You can dance” Filip Wala, któremu partnerowała Kasia Wicenciak. Nasze przedsięwzięcie uatrakcyjnili też laureaci Przeglądów Twórczości Marka Grechuty.
Wiele poruszenia wywołały również sportowe gadżety, których licytowano ponad 40. Najcenniejszym z nich była piłka z własnoręcznym autografem Zinedine’a Zidane’a, zdobyta gdy boski „Zizou” gościł w Poznaniu na krajowych finałach Danone Nations Cup. Ponadto, licytowaliśmy pamiątki otrzymane od: szczypiornisty „Króla” Artura Siódmiaka, piłkarza Pawła Wojtali, boksera Maćka Zegana, siatkarza Pawła Zagumnego, prezentera Oliviera Janiaka oraz założycielki fundacji poświęconej Markowi Grechucie – Barbary Romaniszyn. Sprzedano również fanty, jakie przekazał nam poseł Maciej Orzechowski. Poza własnymi gadżetami, przekazał on również przedmioty ofiarowane nam przez premiera Grzegorza Schetynę. Rzecz jasna, gadżety przywieźli z sobą również wszyscy znamienici goście.
Jak co roku, nie zabrakło piłek oraz koszulek z autografami zawodników przywdziewających trykoty Lecha Poznań, Warty Poznań i Stali Ostrów.


Dla kogo gramy tym razem

Bartek Bandura urodził się 17 czerwca 2006 roku. Mieszka wraz ze swymi rodzicami oraz dziadkami w podkoźmińskiej Dębiogórze. Zazwyczaj pogodny trzylatek cierpi na niezmiernie rzadkie schorzenie. Od urodzenia doskwiera mu achondroplazja, choroba prowadząca do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, co powoduje zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie i karłowatości. Owa nieuleczalna wada genetyczna charakteryzuje się bardzo niskim wzrostem z wyraźnymi objawami skrócenia kończyn dolnych i górnych, a także szpakowatością stawów kolanowych, przykurczem rąk, zwyrodnieniami kręgosłupa oraz wodniakiem podtwardówkowym.
By Bartek mógł w przyszłości samodzielnie radzić sobie z czynnościami życiowymi musi przejść szereg niezbędnych operacji. Obecnie Bartuś jest już po pierwszym zabiegu kończyn dolnych i przechodzi wzmożoną rehabilitację.
Zabieg, który odbył się w bieżącym roku kosztował 10 tysięcy złotych. Co ważne, aby rehabilitacja przyniosła pożądane skutki, każda kolejna ingerencja chirurgiczna musi odbyć się w zaplanowanych przez lekarzy terminach. Najpewniej na przełomie stycznia i lutego roku 2010, Bartek przejdzie drugą operację. Jej koszt to 4,200 złotych. Kolejny zabieg musi zostać przeprowadzony latem przyszłego roku, a potrzeba na niego aż 12 tysięcy złotych. Po trzeciej operacji z kolei, Bartka czekać będzie kolejny etap żmudnej rehabilitacji. Niestety, również wówczas koszty są bardzo wysokie, a odpowiednie kortezy i aparaty to wydatek rzędu 6 tysięcy złotych.
Bartek jest jedynakiem, wymagającym nieustannej opieki. Jego ojciec jest zatrudniony w firmie budowlanej. Jeden etat oraz zasiłek pielęgnacyjny to zdecydowanie zbyt mało, by można było z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dlatego też postanowiliśmy pomóc Bartkowi i jego rodzicom w zbieraniu środków na trzecią w kolejności operację dziecka oraz na zakup niezbędnej aparatury wymaganej w procesie rehabilitacyjnym.
Co martwi rodziców Bartusia, za kilka lat chłopca czekać będzie podobny ciąg operacji. Wówczas „wydłużane” będą ręce… Oto nr konta bankowego Bartka: Bank Spółdzielczy Krotoszyn 76 8410 0003 2001 0001 4788 0002
„Gramy dla Bartka”

Wiemy, że nie pozostaniecie obojętni i pomożecie Bartkowi! Każda forma pomocy jest nieoceniona!
Bądźcie z nami w Koźminie 23 i 24 stycznia 2010 roku i wesprzyjcie nasze działania!

Oto gwiazdy, które zawitają do Koźmina w dniu finałów Imprezy:

– Piotr Reiss

– Maciej Zegan

– Piotr Zaradny

– Karol Stasiak

– Filip Wala

– Albin Batycki.

Ważą się jeszcze losy przybycia Szymona Ziółkowskiego oraz oldboyów Lecha Poznań.

Oto osoby bądź kluby, od których otrzymaliśmy gadżety, jakie przeznaczymy na licytację:

– Artur Siódmiak

– Olivier Janiak

– Maciej Orzechowski

– Paweł Wojtala

– Maciej Murawski

– Warta Poznań

– Lech Poznań

– Cracovia Kraków

– Zagłębie Lubin.

Pełna lista gadżetów (oczekujemy jeszcze na fanty od paru innych osobistości) zostanie upubliczniona 20 stycznia.

– Mogliśmy pozwolić sobie na przyjęcie 24 drużyn.

Kontakt:

Daniel Borski – pomysłodawca Imprezy, koordynator ds. Sportu / dziennikarz sportowy

Tel. 889 046 567

E-mail golski10c@wp.pl

www.HalowkaCWZK.fora.pl