Search for:
Mistrzostwa Europy Juniorów 2009 – Akutalizacja

Trzech naszych zawodników bierze udział w Mistrzostwach Europy Juniorów (walki eliminacyjne 3 VII – piątek).

Kobiety wywalczyły dwa brązowe medale – Katarzyna Krawczyk w kat. 55 kg i Dominika Osocka w kat. 51 kg – Gratulujemy!
Klasycy na razie ze srebrem Jakuba Tima w kat. 66 kg

Poniżej skład reprezentacji kobiet, klasyków i wolniaków wraz z kalendarzem imprezy.

Kat. 48 kg – 13 zawodniczek

SCHELLIN Jacqueline (GER) – GŁĄB Angelika (POL)

1/4

Kat. 55 kg – 15 zawodniczek

1/4

KRAWCZYK Katarzyna (POL) – DEBIEN Tatiana (FRA)/ PEREIRA Ana (POR)

Kat. 63 kg – 13 zawodniczek

MICHALIK Marzena (POL) – MELNIKOVA Ekateriha (RUS)

1/4

Kat. 72 kg – 11 zawodniczek

Polka nie startuje

Zapasy kobiet

Trener – Grzywniak Krzysztof
II Trener – Osocki Grzegorz

44 kg – Michałek Aleksandra – CSiR Dąbrowa Górnicza
48 kg – Głąb Angelika – Cement-Gryf Chełm
51 kg – Osocka Dominika – Agros Żary
55 kg – Krawczyk Katarzyna – Cement-Gryf Chełm
59 kg – Strzałka Izabela – Slavia Ruda Śląska
63 kg – Michalik Marzena – Agros Żary
67 kg – Pilipczuk Klaudia – ZTA Zgierz

Styl klasyczny

Trener – Zawadzki Włodzimierz
II Trener – Kolanek Zdzisław
50 kg – Dykier Dawid – ZKS Miastko
55 kg – Bierzanowski Radosław – Cement-Gryf Chełm
60 kg – Pogosian Edgar – Cartusia Kartuzy
66 kg – Tim Jakub – Sobieski Poznań
74 kg – Janikowski Damian – Śląsk Wrocław
84 kg – Poślad Paweł – Śląsk Wrocław
96 kg – Grzybicki Radosław – AKS Piotrków Tryb.

120 kg – Marcin Zawadzki – KS Sobieski Poznań

Styl wolny:

Trener – Dariusz Grzywiński
II Trener – Władysław Dziura

55 kg – Hajduk Adrian – Slavia Ruda Śląska
60 kg – Bohm Arkadiusz – Orzeł Namysłów
66 kg – Gamrot Mateusz – Bizon Milicz
74 kg – Suchorowiec Michał – Mamry Giżycko
84 kg – Filipczak Adam – Ceramik Krotoszyn
96 kg – Baran Radosław – Ceramik Krotoszyn
120 kg – Stasierski Szymon – Ceramik Krotoszyn

Program

Saturday 27.06.09 Arrival of the referees
Sunday 28.06.09 09.00-18.00 Referees’ course
Arrival of the delegations
Monday 29.06.09 09.00-13.00 Referees’ course
Till 12.00 Final entries for FW – all categories
16.00-17.00 Technical conference – all teams
17.00-18.00 Medical examination FW – cat 48-55-63-72 kg
18.00-18.30 Weigh-in FW – cat 48-55-63-72 kg
Tuesday 30.06.09 09.00-13.00 Elimination rounds FW – cat 48-55-63-72 kg
15.00-16.00 Medical examination FW – cat 44-51-59-67 kg
16.00-16.30 Weigh-in FW – cat 44-51-59-67 kg
17.00-18.00 Repechage FW – cat 48-55-63-72 kg
18.00-20.00 Finals FW – cat 48-55-63-72 kg
Award ceremonies
Wednesday 01.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FW – cat 44-51-59-67 kg
Till 12.00 Final entries for GR – all categories
15.00-16.00 Medical examination GR – cat 55-66-84-120kg
16.00-16.30 Weigh-in GR – cat 55-66-84-120 kg
17.00-18.00 Repechage FW – cat 44-51-59-67 kg
18.00-20.00 Cérémonies protocolaires / Award ceremonies
Thursday 02.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds GR – cat 55-66-84-120 kg
15.00-16.00 Medical examination GR – cat 50-60-74-96 kg
16.00-16.30 Weigh-in GR – cat 50-60-74-96 kg
16.30-17.30 Repechage GR – cat 55-66-84-120 kg
17:30-18:00 Opening Ceremony
18.00-20.00 Finals GR – cat 55-66-84-120 kg
Award ceremonies
Friday 03.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds GR – cat 50-60-74-96 kg
Till 12.00 Final entries for FS – all categories
15.00-16.00 Medical examination FS – cat 55-66-84-120 kg
16.00-16.30 Weigh-in FS – cat 55-66-84-120 kg
17.00-18.00 Repechage GR – cat 50-60-74-96 kg
18.00-20.00 Finals GR – cat 50-60-74-96 kg
Award ceremonies
20.30 Official banquet
Saturday 04.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FS – cat 55-66-84-120 kg
15.00-16.00 Medical examination FS– cat 50-60-74-96 kg
16.00-16.30 Weigh-in FS – cat 50-60-74-96 kg
17.00-18.00 Repechage FS – cat 55-66-84-120 kg
18.00-20.00 Finals FS – cat 55-66-84-120 kg
Award ceremonies
Sunday 05.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FS – cat 50-60-74-96 kg
15.00-16.00 Repechage FS – cat 50-60-74-96 kg
16.00-18.00 Finals FS – cat 50-60-74-96 kg
Award ceremonies
Monday 06. 07. 09 Departure of the delegation
Logo GP
Brąz Mączaka
60 kg

1. BLOK Adam POL
2. MAHAMEDOV Mohanedkamil BLR
3. MANSUROV Dilshod UZB
3. CUMAKOV Vytas LTU
5. SCHLEICHER Tim GER
5. KONTOYEV Aleksandr BLR
7. BUCUR George ROU
8. GODZHIEV Rizvan BLR
9. SCHNEIDER Michel GER
10. KROPF Alexander GER

66 kg

1. KUMAR Sushil IND
2. SAFIAN Zhan BLR
3. VOKHIDOV Alishokh UZB
3. PILZWEGER Simon GER
5. BROETZNER Manfred AUT
5. DAUM Martin GER
7. SCHWARZ Florian GER
8. ODICHELIDZE Giorgi FRA
9. KACENAK Jakub SVK
10. KABUS Rüdiger GER

74 kg

1. RIESEN Marco SUI
2. SHYYKA Andriy GER
3. KUMAR Ramesh IND
3. GHEORGHITA Stefan ROU
5. ROGISZ Tomasz POL
5. OBST Martin GER
7. GRZELAK Andrzej POL
8. MATYL Aliaksandr BLR
9. LAMPIS Luca FRA
10. BRZOZOWSKI Krystian POL

84 kg

1. GAIDAROV Murad BLR
2. BICHINASHVILI Davyd GER
3. ISAYEV Aliaksei BLR
3. YANKOUSKI Ivan BLR
5. WEISENBERGER Peter GER
5. PALINKAS Dan SVK
7. ALSHEVSKI Dzmitry BLR
8. VOITECHOVSKIS Edgaras LTU
9. SIEJAK Radoslaw POL
10. KUMAR Anuj IND

55 kg

 

1. BALASAHEB AWARE Rahul IND
2. EWALD Marcel GER
3. ROGALEWICZ Robert POL
3. ACHILOV Adkhamjon UZB
5. WILD Urs SUI
5. GOYGUEREEV Arslanbek BEL
7. DURMISHI Fatos FIN
8. SCHOSKA Kevin GER
9. JURCYS Sarunas LTU

 

96 kg

 

1. PERNIKAU Siarhei BLR
2. DELCAMPE Remi FRA
3. WAGNER Oldrik GER
3. MACZAK Przemyslaw POL Mączak Przemysław
5. NICOARA Octavian ROU
5. HASIEC Maciej POL
7. DUBLINOWSKI Radoslaw POL


Mączak Przemysław na podium 

120 kg

 

1. SHEMAROV Alexei BLR
2. TOMAR Rajiv IND
3. BARTNICKI Bartlomiej POL
3. JANKOWSKI Radoslaw POL
5. LEDERER Florian GER
5. GERALSKY Michal SVK
7. KORDUS Arkadiusz POL

Klasyfikacja druzynowa:
1. Niemcy 84
2. Białoruś 80
3. Polska 69

Styl klasyczny:

60 kg

1. ALBIEV Islam-Beka RUS
2. RAFUTDINOV Ilshad UZB
3. ANGELOV Ivo BUL
3. SINGH Ravinder IND
5. PASANEN Ville FIN
5. BERGE Stig Andre NOR
7. KAIRATOV Yeldar KAZ
8. SHMATKO Ihor BLR
9. TRAGESER Bengt GER
10. BARSEGJAN Edward POL

66 kg

1. VACHADZE Ambako RUS
2. SIAMIONAV Mikhail BLR
3. THAETNER Markus GER
3. PANAIT Ion ROU
5. MARNETTE Heinz GER
5. HILTUNEN Juha FIN
7. THOMMESSEN Marius NOR
8. GUENTHER Mathias SWE
9. CARPEN Georgian ROU
10. CHARZEWSKI Sylwester POL

74 kg

1. JURETZKO Adam GER
2. KAZAKEVIC Aleksandr LTU
3. SCHNEIDER Konstantin GER
3. MIKHALOVICH Alek BLR
5. VAELIMAEKI Henri FIN
5. PUSCASU Ionel ROU
7. HARTMANN Damian GER
8. CHIKKAR Rajbir IND
9. MADSEN Mark O. DEN
10. VENCKAITIS Valdemaras LTU

84 kg

1. MISHIN Aleksey RUS
2. PERSSON Lennie SWE
3. ZAHITI Fisnik SWE
3. LIPIC Denny CRO
5. HRABOVIK Aleksandr BLR
5. MICHALKIEWICZ Artur POL
7. FISCHER Jan GER
8. LUKASEVIC Vladislav LTU
9. MAYR Bernhard GER

10. NILSSON Rune DEN

 

55 kg

 

1. MANKIEV Bekhan RUS
2. HAFIZOV Ildar UZB
3. JUMASHEV Sanjarbek UZB
3. ZEINALOV Anar EST
5. VENKOV Venelin BUL
5. MUNTEANU Virgil ROU
7. TOJIEV Elbek BLR
8. ROENNINGEN Anders NOR
9. KUMAR Rajender IND
10. GAVRILA Florin ROU

 

96 kg

1. DZEINICHENKO Tsimatei BLR
2. KHUSHTOV Aslanbek RUS
3. DINCHEV Kaloyan BUL
3. NABI Heiki EST
5. ARAS Mehmet Kasim GER
5. VALA David CZE
7. SCHOEN Frederik SWE
8. MIEKELEY Andreas GER
9. HASSLER Oliver GER
10. KUMAR Anil IND

 

120 kg

 

1. EUREN Johan SWE
2. SJOEBERG Jalmar SWE
3. BOEHRINGER Ralf GER
3. SCHMIDT Nico GER
5. BERDZIK Vladzimir BLR
5. MELZ Ricardo GER
7. DJOK Anton CRO
8. IVANOV Ivan BUL
9. FAGHIAN Cezar ROU
10. KRAFT Ronald GER

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Niemcy 78
2.
Rosja 49
3.
Białoruś 46
.
14.
Polska