Brąz Stasierskiego na Mistrzostwach Europy
Share

W dniach 18-20.07.2008 roku odbyły się na Słowacji mistrzostwa Europy Juniorów starszych w zapasach stylu wolnym.
Zawodnik Ceramika Krotoszyn Stasierski Szymon zajął 3 miejsce w Kategori 96 kg. Jest to wielki sukces zawodnika, jak i klubu. Reprezentacji kraju ostatni medal zdobyła 6 lat temu przez Krytstiana Brzozowskiego także w grupie juniorskiej.

Stasierski Szymon startował już poraz 4 na mistrzostwach Europy.
W pierwszej walce Szymon przegrał minimalnie z odwiecznym rywalem z Węgier, który następnie dotarł do finału , co umożliwiło naszemu zawodnikowi walkę w repasażach. W trakcie których wygrał z Słowakiem, a następnie pokonał Mołdawianina wygrywając pierwszą runde 6:0, a drugą 2:1  co dało mu brązowy medal.

Jego najwaźniejsze dotychczasowe osiągnięcia międzynarodowe:
X miejwsce na ME w Turcji w 2006r.
IX miejsce na ME w Serbi w 2007r.
III miejsce na ME w Słowacji w 2008r.
II miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Bułgari w 2008r.
Oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

W dniu 30.07.2008r. Kadra Polski wyjeżdża na Mistrzostwa Świata do Turcji – Istanbuł, a wraca 4.08.2008 roku.