Search for:
MMP sw_2012_04
Kolejny sukces naszych zapaśników

W ostatni weekend (19-20.10.2012) w Białogardzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym.

Jak zwykle nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając trzy medale, które dały Ceramikowi III miejsce w klasyfikacji Klubowej za Białogardem i Slavią.

W klasyfikacji indywidualnej wyalczyli:
złoto: Adam Słowiński (kat. 55 kg) oraz Filipczak Adam (kat. 120 kg)
brąz: Szymon Stasierski (kat. 120 kg)
V miejsce: Matesz Wojtkowski (kat. 74 kg) i Roman Wyrwas (kat. 84 kg)

 

 

Mistrzostwa Europy Juniorów 2009 – Akutalizacja

Trzech naszych zawodników bierze udział w Mistrzostwach Europy Juniorów (walki eliminacyjne 3 VII – piątek).

Kobiety wywalczyły dwa brązowe medale – Katarzyna Krawczyk w kat. 55 kg i Dominika Osocka w kat. 51 kg – Gratulujemy!
Klasycy na razie ze srebrem Jakuba Tima w kat. 66 kg

Poniżej skład reprezentacji kobiet, klasyków i wolniaków wraz z kalendarzem imprezy.

Kat. 48 kg – 13 zawodniczek

SCHELLIN Jacqueline (GER) – GŁĄB Angelika (POL)

1/4

Kat. 55 kg – 15 zawodniczek

1/4

KRAWCZYK Katarzyna (POL) – DEBIEN Tatiana (FRA)/ PEREIRA Ana (POR)

Kat. 63 kg – 13 zawodniczek

MICHALIK Marzena (POL) – MELNIKOVA Ekateriha (RUS)

1/4

Kat. 72 kg – 11 zawodniczek

Polka nie startuje

Zapasy kobiet

Trener – Grzywniak Krzysztof
II Trener – Osocki Grzegorz

44 kg – Michałek Aleksandra – CSiR Dąbrowa Górnicza
48 kg – Głąb Angelika – Cement-Gryf Chełm
51 kg – Osocka Dominika – Agros Żary
55 kg – Krawczyk Katarzyna – Cement-Gryf Chełm
59 kg – Strzałka Izabela – Slavia Ruda Śląska
63 kg – Michalik Marzena – Agros Żary
67 kg – Pilipczuk Klaudia – ZTA Zgierz

Styl klasyczny

Trener – Zawadzki Włodzimierz
II Trener – Kolanek Zdzisław
50 kg – Dykier Dawid – ZKS Miastko
55 kg – Bierzanowski Radosław – Cement-Gryf Chełm
60 kg – Pogosian Edgar – Cartusia Kartuzy
66 kg – Tim Jakub – Sobieski Poznań
74 kg – Janikowski Damian – Śląsk Wrocław
84 kg – Poślad Paweł – Śląsk Wrocław
96 kg – Grzybicki Radosław – AKS Piotrków Tryb.

120 kg – Marcin Zawadzki – KS Sobieski Poznań

Styl wolny:

Trener – Dariusz Grzywiński
II Trener – Władysław Dziura

55 kg – Hajduk Adrian – Slavia Ruda Śląska
60 kg – Bohm Arkadiusz – Orzeł Namysłów
66 kg – Gamrot Mateusz – Bizon Milicz
74 kg – Suchorowiec Michał – Mamry Giżycko
84 kg – Filipczak Adam – Ceramik Krotoszyn
96 kg – Baran Radosław – Ceramik Krotoszyn
120 kg – Stasierski Szymon – Ceramik Krotoszyn

Program

Saturday 27.06.09 Arrival of the referees
Sunday 28.06.09 09.00-18.00 Referees’ course
Arrival of the delegations
Monday 29.06.09 09.00-13.00 Referees’ course
Till 12.00 Final entries for FW – all categories
16.00-17.00 Technical conference – all teams
17.00-18.00 Medical examination FW – cat 48-55-63-72 kg
18.00-18.30 Weigh-in FW – cat 48-55-63-72 kg
Tuesday 30.06.09 09.00-13.00 Elimination rounds FW – cat 48-55-63-72 kg
15.00-16.00 Medical examination FW – cat 44-51-59-67 kg
16.00-16.30 Weigh-in FW – cat 44-51-59-67 kg
17.00-18.00 Repechage FW – cat 48-55-63-72 kg
18.00-20.00 Finals FW – cat 48-55-63-72 kg
Award ceremonies
Wednesday 01.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FW – cat 44-51-59-67 kg
Till 12.00 Final entries for GR – all categories
15.00-16.00 Medical examination GR – cat 55-66-84-120kg
16.00-16.30 Weigh-in GR – cat 55-66-84-120 kg
17.00-18.00 Repechage FW – cat 44-51-59-67 kg
18.00-20.00 Cérémonies protocolaires / Award ceremonies
Thursday 02.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds GR – cat 55-66-84-120 kg
15.00-16.00 Medical examination GR – cat 50-60-74-96 kg
16.00-16.30 Weigh-in GR – cat 50-60-74-96 kg
16.30-17.30 Repechage GR – cat 55-66-84-120 kg
17:30-18:00 Opening Ceremony
18.00-20.00 Finals GR – cat 55-66-84-120 kg
Award ceremonies
Friday 03.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds GR – cat 50-60-74-96 kg
Till 12.00 Final entries for FS – all categories
15.00-16.00 Medical examination FS – cat 55-66-84-120 kg
16.00-16.30 Weigh-in FS – cat 55-66-84-120 kg
17.00-18.00 Repechage GR – cat 50-60-74-96 kg
18.00-20.00 Finals GR – cat 50-60-74-96 kg
Award ceremonies
20.30 Official banquet
Saturday 04.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FS – cat 55-66-84-120 kg
15.00-16.00 Medical examination FS– cat 50-60-74-96 kg
16.00-16.30 Weigh-in FS – cat 50-60-74-96 kg
17.00-18.00 Repechage FS – cat 55-66-84-120 kg
18.00-20.00 Finals FS – cat 55-66-84-120 kg
Award ceremonies
Sunday 05.07.09 09.00-13.00 Elimination rounds FS – cat 50-60-74-96 kg
15.00-16.00 Repechage FS – cat 50-60-74-96 kg
16.00-18.00 Finals FS – cat 50-60-74-96 kg
Award ceremonies
Monday 06. 07. 09 Departure of the delegation
IX miejsce Stasierskiego na MŚ

W dniach 31.07 – 4.08.2008 roku kadra narodowa Juniorów starszych w zapasach stylu wolnym do 20 lat była na Mistrzostwach Świata w Turcji w Istambule.

LKS Ceramik Krotoszyn reprezentował Stasierski Szymon w wadze do 96 kg.

W pierwszej walce pokonał zawodnika z Azerbejdżanu, a następnie uległ zawodnikowi z Ukrainy który znalazł się w finale. W repasażach po wyrównanej  walce z Irakijczykiem Stasierski przegrał walkę w 3 rundzie, w wyniku czego został sklasyfikowany na 9 miejscu.