Kolejne emocje za nami…
Share

Piątek 13stego nie był pechowy dla naszych zawodników W tym dniu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w zapasach młodzików, który już na stałe wpisał się do kalendarza PZZ.

W sobotę na krotoszyńskich matach w nowej hali Widowiskowo-Sportowej  zmagało się ponad 180 zawodników i zawodniczek z 31 klubów. Nie zabrakło wielkich emocji i wspaniałych pojedynków, gdzie nawet najmłodsi zawodnicy i zawodniczki w Turnieju Przyszłych Olimpijczyków dawało z siebie wszystko, aby wygrać.

Ceramik w młodzikach musiał uznać wyższość Olimpii Cieszków, zajmując drugie miejsce. Niestety w młodziczkach poszło gorzej – Ceramik na 6tej pozycji.

Ale nie tylko walkami żyliśmy w sobotę. Zarząd PZZ uhonorował zasłużonych dla polskich i krotoszyńskich zapasów – złotą Gwiazdę PZZ odebrali Zbigniew Kruk, Piotr Młoczyński i Tomasz Ochmann, złote odznaki PZZ otrzymali: Beata Molenda i Damian Szymura, srebrną odznakę PZZ otrzymał Krzysztof Niedbała.

Do tego, za rok 2015, Ceramik odebrał puchar za drugie miejsce w klasyfikacji młodzików ustępując jedynie sąsiadowi Olimpii Cieszków.

Gratyfikację pieniężne z Klubu za medale MP odebrali Szymon Wojtkowski oraz Maksymilian Fabiś, a także Mateusz Filipczak i Robert Baran za medale a ME.

Także Starosta Krotoszyński oraz Burmistrz Krotoszyna przekazali nagrody finansowe naszym olimpijczykom za kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie.

Medale dla Ceramika zdobyli:

złoto – Jasik Jakub (59 kg)
srebro – Agnieszka Lis (40 kg)
brąz – Dawid Jankowski (73 kg), Dominik Palczewski (73 kg) i Maciej Sobański (85 kg)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Jasik, a najlepszą zawodniczką z Ceramika Agnieszka Lis

Foto: Sebastian Pośpiech – Rzecz Krotoszyńska

Pobierz “OTK Krotoszyn 2016”

open – Pobrano 870 razy – 218,00 B

Przy okazji zawodów Ceramik zorganizował Turniej Przyszłych Olimpijczyków w minizapasach, gdzie prawie 30 najmłodszych zawodników i zawodniczek walczyła, aby móc później odebrać medale z rąk naszych Olimpijczyków.

Sport Zonastyl wolny Sport Zonazapasy kobiet Sport Zonamini zapasy

 

Obejrzyj ponad 700 zdjęc autorstwa Huberta Zakońskiego