Trzy medale Mistrzostw Polski

Share

Po sytuacji z COVID-19 i przymusową przerwą na zapaśnicze maty powoli wraca życie.

11-12.09.2020 w Siedlcach walczyli Juniorzy. Bez konkurencyjny okazał się tam Szymon „Gumiś” Wojtkowski, który w kat. 70 kg wywalczył kolejny tytuł Mistrza Polski. Wszystkie walki zakończył przed czasem i nie stracił żadnego punktu technicznego, co potwierdziło jego absolutną dominację w tej grupie wiekowej. Możemy tylko żałować, iż z uwagi na pandemie zawodnik ten nie będzie reprezentował kraju na Mistrzostwach Europy, gdzie jako najstarszy junior miał szanse sprawić nam miłą niespodziankę.

Szymon Wojtkowski ze złotem na MP Juniorów w Siedlcach
Sport ZonaMP Juniorzy

Tydzień później we Włodawie nasi zawodnicy reprezentowali województwo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Impreza ta jest rangi Mistrzostw Polski w grupie wiekowej junior młodszy.

Najlepszy start odnotował Hubert Krzyżański, który wywalczył srebrny medal w kat. 51 kg, brąz przypadł Bartoszowi Kaźmierczakowi (71 kg).
O pechu może mówić Maciej Kosmalski, który na 20 sekund przed końcem walki, w której wyraźnie prowadził, popełnił błąd i dał się zaskoczyć przeciwnikowi oddając mu pewną wygraną. Co warto podkreślić zawodnik ten zajął w kat. 65 kg drugie miejsce, a Maciej musiał się zadowolić 7 lokatą.
Szkoda także, że z powodu choroby zabrakło Kacpra Nowakowskiego, bardzo liczyliśmy na medal tego zawodnika.

Ostatecznie cali i zdrowi wróciliśmy z dorobkiem 22 punktów dla Ceramika, co pozwoliło nam zająć 7dme miejsce na 63 druzyny.