Kolejny OTK za nami ;)

Share

261 zawodników, 48 klubów, 428 walk na najszybsze podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Jednak te liczby nie oddadzą emocji, które jak co roku towarzyszyły nam podczas turnieju.

12 maja odbyła się konferencja techniczna, a także ważenie zawodników, którzy przy okazji losowali także drobne upominki ufundowane przez sponsorów.

W sobotę 13 maja ruszyliśmy od 9tej i przez cały dzień mogliśmy podziwiać wiele ciekawych walk.

Nasza reprezentacja wywalczyła 5 medali

Srebro:
Krzyżanski Hubert kat. 35 kg
Lis Agnieszka kat. 44 kg

Brąz:
Kosmalski Maciej kat. 47 kg
Kaźmierczak Bartosz 59 kg
Stodolny Bartosz kat. 73 kg

O brązowe medale otarły się też Wiktoria Fabiś i Magda Namyślak, które niestety przegrały swoje pojedynki o brąz.

Ostatecznie w klasyfikacji chłopców:
1. Ceramik Krotoszyn
2. Grunwald Poznań
3. Slavia Ruda Śl.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Slavia Ruda Śl.
2. Znicz Chęciny
3. AKS Białogard
4. Ceramik Krotoszyn

Najlepszym trenerem został przedstawiciel Slavi Rudy Sl., który otrzymał puchar ufundowany przez pana posła RP Tomasza Ławniczaka. W klasyfikacji generalne za Slavią, Ceramik, a na trzecim miejscu AKS Białogard. Kluby te otrzymają stronę internetową od E-Maco sp. z o.o. odpowiednio na 1000 zł i po 600.

A wspaniały puchar dla najliczniejszej ekipy od posła na sejm RP p. Jana Mosińskiego powędrował w ręce przedstawiciela Ceramika 🙂

Z uwagi, iż na naszym turniej karierę zaczynali także olimpijczycy wybrano naszą nadzieję olimpijską, którą został Bartosz Sołtys (Olimpia Cieszków) – warto dodać, iż nie stracił punktu technicznego, a już za tydzień reprezentować będzie Polskę na I Mistrzostwach Europy Młodzików. Zawodnik ten otrzymał wyróżnienie w postaci pucharu „Dla Nadziei Olimpijskiej” od senatora RP Łukasza Mikołajczyka.

Przy okazji wiceprezesi Polskiego Związku Zapaśniczego wręczyli Puchary dla Najlepszego Klubu w Klasyfikacji Drużynowej młodzików w stylu wolnym za rok 2016. I tak najlepszym klubem w młodzikach za rok 2016 został Ceramik Krotoszyn, II miejsce Olimpia Cieszków, a III Stal Rzeszów.

Gratulujemy również Mikołaj Robakowski i Filip Woźnica , którzy na zawodach zdali z wynikiem pozytywnym egzamin na sędziego okręgowego WZZ

I Galeria i Wideo

II Galeria

Sport ZonaStyl Wolny Sport ZonaZapasy Kobiet